Krok po kroku: Wszystko co musisz wiedzieć o nazwie domeny – poradnik marketingowy

Krok po kroku: Wszystko co musisz wiedzieć o nazwie domeny - poradnik marketingowy

Spis treści

Wybór nazwy domeny

Kiedy już zdecydujesz się na stworzenie strony internetowej, jednym z najważniejszych kroków jest wybór odpowiedniej nazwy domeny. Wybór nazwy może wydawać się banalnym aspektem procesu tworzenia strony internetowej, ale ważne jest, aby poświęcić mu odpowiednio dużo czasu i uwagi. Nazwa domeny jest wizytówką Twojej firmy w internecie, dlatego musi być łatwa do zapamiętania, zrozumiała i spójna z marką. Poniżej przedstawiamy kilka kroków, które pomogą Ci w procesie wyboru odpowiedniej nazwy domeny.

1. Określ cel swojej strony internetowej

Zacznij od określenia, jaki jest cel Twojej strony internetowej – czy będzie to sklep internetowy, blog, czy strona firmowa. Ten krok pomoże Ci wybrać odpowiednią nazwę domeny, która będzie oddawać charakter Twojej strony.

2. Wybierz nazwę łatwą do zapamiętania i pisania

Nazwa Twojej domeny powinna być łatwa do zapamiętania i pisania. Najlepiej, jeśli nazwa wypowiada się jednoznacznie i nie posiada literówek. Unikaj też nazw z trudnymi słowami lub długimi frazami, które mogą utrudnić zapamiętanie.

3. Bądź spójny z marką

Nazwa domeny powinna być spójna z marką Twojej firmy, ponieważ pozwala to na budowanie rozpoznawalności brandu. Wiele firm stosuje nazwę swojej marki w nazwie domeny.

4. Sprawdź dostępność domen

Przed wyborem nazwy domeny sprawdź, czy nie jest już zajęta. Możesz to zrobić na stronach internetowych oferujących usługi rejestracji domen. Pamiętaj, że im bardziej popularna jest nazwa domeny, tym mniejsza szansa, że będzie ona dostępna.

5. Rozważ dodanie słowa kluczowego

Dodanie słowa kluczowego do nazwy domeny może pomóc w pozycjonowaniu Twojej strony w wynikach wyszukiwania. Jednak, ważne jest, aby nie przesadzać z ilością słów kluczowych, ponieważ może to wpłynąć negatywnie na wartość strony.

Podsumowując, dobór nazwy domeny to ważny krok przy tworzeniu strony internetowej. Nazwa powinna być dostępna, łatwa do zapamiętania i spójna z marką Twojej firmy. Ważne jest również przemyślenie celu strony internetowej i rozważenie dodania słowa kluczowego. Poświęć czas i uwagę na wybór nazwy domeny, ponieważ będzie to wizytówka Twojej firmy w internecie.

Sprawdzenie dostępności nazwy

Kiedy już wymyślisz nazwę dla swojej strony internetowej, ważne jest, aby upewnić się, że jest ona dostępna do rejestracji. Istnieje kilka prostych sposobów na to sprawdzenie.

1. Przeprowadź wyszukiwanie w przeglądarce

Najprostszym sposobem na sprawdzenie dostępności nazwy domeny jest przeprowadzenie wyszukiwania w przeglądarce internetowej. Wpisz nazwę, którą chcesz zarejestrować, i zobacz, czy pojawiają się jakieś wyniki. Jeśli widzisz, że nazwa już istnieje, to niestety trzeba szukać innej.

2. Skorzystaj z narzędzi do sprawdzania dostępności nazw

Istnieją również dedykowane narzędzia, które pomogą Ci w sprawdzeniu dostępności nazwy domeny. Wyszukiwarki domen oferują taką funkcjonalność, dzięki której możesz w prosty sposób sprawdzić, czy dana nazwa jest wolna do rejestracji.

3. Skontaktuj się z rejestrem nazw domen

Jeśli istnieją jakieś wątpliwości dotyczące dostępności konkretnej nazwy, warto skontaktować się z rejestrem nazw domen. Wysłanie zapytania jest proste i może przynieść pozytywny wynik, gdyż nie wszystkie domeny są widoczne w narzędziach do sprawdzania dostępności nazw.

Podsumowując, aby wybrać odpowiednią nazwę dla swojej strony internetowej, konieczne jest przeprowadzenie odpowiednich badań, aby upewnić się, że nazwa jest dostępna do rejestracji. Skorzystaj z powyższych wskazówek, aby zarejestrować wymarzoną nazwę swojej strony.

Rejestracja domeny

Rejestracja domeny to kolejny krok w procesie tworzenia swojej strony internetowej. Domena jest adres internetowy Twojej strony, czyli nazwa pod jaką będzie ona dostępna w sieci. Aby zarejestrować domenę, należy skorzystać z usług firmy hostingowej lub rejestratora domen.

Wybór nazwy domeny

Pierwszym krokiem w rejestracji domeny jest wybór jej nazwy. Ważne jest, aby nazwa była łatwa do zapamiętania, krótka i czytelna. Pamiętaj, że nazwa domeny może wpłynąć na jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych. Zdecyduj się na nazwę, która jest zgodna z tematyką Twojej strony.

Wybór rozszerzenia domeny

Kolejnym krokiem jest wybór rozszerzenia domeny. Najpopularniejsze rozszerzenia to .com, .pl, .eu, .org. Wybierając rozszerzenie, zwróć uwagę na to, czy jest ono dostępne i czy odpowiada ono Twoim celom biznesowym.

Rejestracja domeny

Po wyborze nazwy i rozszerzenia domeny, możesz przejść do rejestracji. Przed rejestracją, upewnij się, że wybrana nazwa nie narusza praw autorskich innych firm. Wybierz hostingową firmę lub rejestratora domen i postępuj zgodnie z ich instrukcjami. W procesie rejestracji, możesz wypełnić formularz z danymi osobowymi i płatnością za domenę.

Zarządzanie domeną

Po rejestracji domeny, możesz zarządzać nią poprzez panel klienta danego hostinga lub rejestratora. Możesz zmienić ustawienia DNS, przekierować domenę na inny adres lub zmienić dane osobowe. Pamiętaj, aby korzystać z dobrego i renomowanego hostinga, który zapewni Ci bezpieczeństwo i stabilność Twojej strony internetowej.

Rejestracja domeny jest ważnym krokiem w procesie tworzenia swojej strony internetowej. Wybierz dobrą, czytelną nazwę i przemyśl wybór rozszerzenia. Pamiętaj, że zarządzanie domeną jest również istotne, aby Twoja strona funkcjonowała sprawnie i bez przeszkód.

Częste błędy przy wyborze nazwy domeny

1. Zbyt skomplikowana nazwa

Jednym z najczęstszych błędów przy wyborze nazwy domeny jest jej skomplikowanie. Klienci nie będą pamiętać skomplikowanej nazwy, co może wpłynąć na słabą popularność strony. Unikaj używania zbyt długich i skomplikowanych fraz, które trudno zapamiętać.

2. Brak spójności z branżą

Innym błędem jest brak spójności domeny z branżą, w której działa Twoja firma. Dobrze zaprojektowana nazwa powinna sugerować główny cel Twojej strony internetowej i odzwierciedlać twoją branżę. Zamiana typowej nazwy „kwiaciarnia” na „kwiecisty ogród” może okazać się niezwykle skuteczna dla Twojego biznesu.

3. Nieunikalna nazwa

W trakcie tworzenia domeny, upewnij się, że nazwa jest unikalna i nigdzie indziej nie jest wykorzystywana. Konieczne jest również unikanie podobnych do innych już istniejących domen. Klienci mogą pomylić Twoją stronę z inną, co prowadzi do utraty potencjalnych klientów.

4. Niewłaściwe rozszerzenie

Błędem przy wyborze domeny jest niewłaściwe rozszerzenie. Jeśli prowadzisz działalność głównie poza granicami kraju, rozszerzenie .com lub .org może być lepszym rozwiązaniem niż .pl. Dodatkowo, warto rozważyć rozszerzenie dostosowane do działalności Twojej firmy, na przykład .shop dla sklepu internetowego lub .club dla klubu fitness.

5. Brak uwzględnienia SEO

Ostatnim, ważnym błędem jest brak uwzględnienia SEO. Wybór właściwych słów kluczowych podczas projektowania nazwy domeny może pomóc w zwiększeniu jej poziomu w wyszukiwaniu Google. Upewnij się, że frazy słów kluczowych są używane w sposób naturalny i nie są zastrzeżone dla innych marek.

Podsumowując, powyższe błędy przy wyborze nazwy domeny mogą wpłynąć na popularność i wizerunek Twojej strony internetowej. Pamiętaj o powyższych wskazówkach, aby wybór nazwy był spójny z branżą i pomógł Ci w pozycjonowaniu Twojej strony w wynikach wyszukiwania.

Długość i zrozumiałość nazwy

Długość i zrozumiałość nazwy domeny to kluczowe czynniki, które mają wpływ na jej skuteczność marketingową. Dlatego przy wyborze nazwy domeny należy pamiętać o ich znaczeniu.

Długość nazwy

Długość nazwy domeny jest istotna, ponieważ wpływa na łatwość zapamiętywania oraz wprowadzania jej w przeglądarkę internetową. Nazwy domen zbyt długie lub skomplikowane mogą przyczynić się do utrudnienia użytkownikowi jej odtworzenia i wprowadzenia w okno przeglądarki. Dlatego najlepiej wybierać krótkie i proste nazwy, które łatwo zapadną w pamięci użytkownika.

Zrozumiałość nazwy

Zrozumiałość nazwy domeny jest równie ważna. Nazwa powinna być zrozumiała dla użytkowników, a szczególnie dla potencjalnych klientów firmy. Dobrze dobrana nazwa domeny może przyciągnąć uwagę użytkowników, którzy będą chcieli poznać ofertę danej firmy. Dobrym sposobem na sprawdzenie, czy nazwa jest zrozumiała, jest przetestowanie jej na grupie znajomych lub rodzinie.

Długość i zrozumiałość nazwy domeny to kluczowe czynniki, które mają wpływ na skuteczność marketingową firmy. Dlatego warto wybierać krótkie i proste nazwy, które można łatwo zapamiętać i wprowadzać w przeglądarkę. Nazwa powinna być również zrozumiała dla użytkowników, w szczególności dla potencjalnych klientów firmy. Należy pamiętać, że dobrze dobrana nazwa domeny może przyciągnąć uwagę użytkowników i sprzyjać zwiększeniu ruchu na stronie internetowej.

Korzystanie z kluczowych słów w nazwie domeny

Jeśli chcesz wypromować swoją stronę internetową, ważne jest, aby dobrze dobrać nazwę domeny. Wybierając właściwe słowa kluczowe, przyciągniesz do siebie większą ilość użytkowników i zwiększysz szanse na sukces. Oto kilka porad, jak wykorzystać kluczowe słowa w nazwie domeny.

Wybierz słowa kluczowe, które dobrze opisują Twoją tematykę

Przy wyborze nazwy domeny powinieneś zawsze brać pod uwagę swoją tematykę. Jeżeli prowadzisz stronę o sprzedaży butów, w nazwie domeny powinno znajdować się słowo „buty”. Jeżeli Twoja strona zajmuje się edukacją języka angielskiego, w nazwie powinno znaleźć się słowo „angielski”. Pamiętaj, żeby nie przesadzać z ilością słów kluczowych – nazwa domeny powinna być krótka i łatwa do zapamiętania.

Wybierz popularne słowa kluczowe

Przy wyborze słów kluczowych warto przyjrzeć się temu, jak popularne są w wyszukiwarkach. Nie warto wybierać fraz, które nikt nie wyszukuje, dlatego przed dokonaniem wyboru warto skorzystać z różnego rodzaju narzędzi do badania popularności słów kluczowych.

Unikaj znaków specjalnych i liczb w nazwie domeny

Podczas wyboru nazwy domeny lepiej zrezygnować ze znaków specjalnych (np. @, #, $) oraz liczb. Takie znaki utrudniają pamiętanie adresu strony i mogą wprowadzić użytkowników w błąd. Warto skupić się na wybieraniu prostych i przejrzystych nazw domen.

Zarejestruj swoją nazwę domeny

Gdy już wybierzesz swoją nazwę domeny, ważne jest, aby ją zarejestrować. Możesz to zrobić za pośrednictwem różnych serwisów, które oferują usługi rejestracji domen. Pamiętaj, aby wybrać sprawdzonego dostawcę i regularnie opłacać opłatę za utrzymywanie domeny.

Podsumowując, wybierając nazwę domeny, warto skupić się na kluczowych słowach, które dobrze opisują tematykę Twojej strony. Pamiętaj o unikaniu niepotrzebnych znaków i liczb oraz o regularnej opłacie utrzymania domeny. Taki zabieg pozwoli Ci zbudować silną markę i pozycję się na rynku internetowym.

Znaczenie rozszerzenia domeny

Rozszerzenie domeny to ciąg liter, który występuje po kropce w nazwie domeny. Rozszerzenie może wpłynąć na postrzeganie strony przez użytkowników oraz na jej pozycjonowanie. Rozszerzenie .com jest powszechnie uważane za najbardziej popularne i uniwersalne, ale nie zawsze jest najlepszym wyborem dla każdej strony.

Domeny regionalne

Jedną z opcji są domeny regionalne, takie jak .pl czy .de, które odnoszą się do określonego kraju lub regionu. Dla stron skierowanych na konkretny rynek w danym kraju, takie rozwiązanie może być korzystne, pozwalając na bardziej skuteczne dotarcie do klientów. Jednak jeśli firma działa globalnie, wybór takiego rozszerzenia domeny może być ograniczający.

Domeny funkcjonalne

Domeny funkcjonalne, takie jak .org czy .net, kojarzą się z pewnymi konkretnymi branżami lub celami. Dla organizacji non-profit, .org może być dobrym wyborem, podobnie jak .edu dla instytucji edukacyjnych. Dla firm technologicznych, .net może być dobrym rozwiązaniem. Jednak wybierając kojarzące się z pewnymi branżami rozszerzenia, warto mieć na uwadze, że dotarcie do potencjalnych klientów może być trudniejsze.

Domeny tematyczne

Domeny tematyczne, takie jak .store czy .app, są związane z określoną kategorią produktów lub usług. Rozszerzenie .store może być odpowiednie dla sklepu internetowego, podczas gdy .app dla aplikacji mobilnej. Takie rozszerzenia mogą wpłynąć na postrzeganie strony przez użytkowników oraz na pozycjonowanie, ale należy pamiętać, że nie zawsze są uniwersalne i mogą być bardziej podatne na zmiany w rynku.

Domeny nowych generacji

Domeny nowych generacji, takie jak .online czy .shop, to relatywnie nowe rozszerzenia, które pozwalają na bardziej spersonalizowaną nazwę domeny. Mogą być one dobrym wyborem dla małych firm lub osób prywatnych, które chcą wykreować w sobie w sieci bardziej unikalne wizerunek. Jednak nie wszystkie te rozszerzenia są na tyle popularne, aby przyciągnąć wystarczającą ilość użytkowników.

Wybór odpowiedniego rozszerzenia domeny może mieć wpływ na odbiór strony przez użytkowników oraz na jej pozycjonowanie. Warto zastanowić się nad zaletami i wadami różnych opcji, aby dokonać najlepszego wyboru dla swojej strony.

Zmiana nazwy domeny

Jeśli zdecydowałeś się na zmianę nazwy swojej domeny, pamiętaj, że może wiązać się to z pewnymi konsekwencjami. Ważne jest, aby dokładnie przemyśleć swoją decyzję i przygotować się, aby minimalizować negatywny wpływ na ruch na Twojej stronie.

Krok 1: Wybór nowej nazwy domeny

Przed przystąpieniem do zmiany nazwy domeny, musisz zdecydować, jaką chcesz wybrać. Wybierz coś, co jest łatwe do zapamiętania i łatwe do pisania, a jednocześnie odzwierciedla tematykę Twojej strony. Pamiętaj, że nazwa domeny wpływa na SEO, więc powinna zawierać słowa kluczowe.

Krok 2: Upewnij się, że nowa nazwa domeny jest wolna

Sprawdź, czy nowa nazwa domeny jest dostępna. Możesz to zrobić na stronach, takich jak Whois, aby upewnić się, że nikt inny nie ma już takiej nazwy. Upewnij się również, że nie naruszysz praw autorskich lub znaków towarowych.

Krok 3: Przeprowadź przekierowanie 301

Przekierowanie 301 należy wykonać, aby utrzymać wszystkie istniejące indeksy i linki bezpośrednie na Twojej dotychczasowej domenie. Pomoże Ci to zachować ruch na Twojej stronie i uniknąć błędów 404.

Krok 4: Powiadom o zmianie nazwy domeny

Powiadom wszystkich, którzy już podali linki do Twojej strony o zmianie nazwy domeny. Powiadom też właścicieli stron, na których znajdują się linki prowadząće do Twojej witryny, że adres URL się zmienił.

Krok 5: Zaktualizuj wszelkie pliki i linki

Upewnij się, że zaktualizowałeś linki i wszystkie pliki, takie jak pliki Sitemap, w których nazwa domeny występuje. Zmień automatycznie wysyłane maile, aby zawierały nową nazwę domeny.

Krok 6: Monitorowanie ruchu na stronie

Po wykonaniu wszystkich kroków, utrzymuj monitoring ruchu na stronie. Sprawdź, czy wszystkie linki działają poprawnie, a liczba odwiedzin na Twojej stronie pozostaje taka sama lub rośnie.

Zmiana nazwy domeny to poważna decyzja. Przed przystąpieniem do zmiany dokładnie przemyśl swoją decyzję i postępuj zgodnie z powyższymi krokami, aby umożliwić jak najłatwiejszy proces zmiany nazwy bez wpływu na ruch na Twojej stronie.

SEO i wpływ nazwy domeny na pozycjonowanie

Jeśli chcesz, aby Twoja strona internetowa była widoczna w wynikach wyszukiwania Google, konieczne jest zrozumienie, jak nazwa domeny może wpłynąć na pozycjonowanie. To, jak dobrze dostosowana jest nazwa domeny, może wpłynąć na to, czy Twoja strona będzie w czołówce wyników wyszukiwania.

Słowa kluczowe w nazwie domeny

Jeśli w nazwie domeny znajdują się słowa kluczowe, które są często szukane przez internautów, może to pomóc w pozycjonowaniu twojej strony. Jeśli na przykład prowadzisz stronę o sprzedaży butów, to w nazwie domeny powinny znaleźć się słowa takie jak „buty” czy „sklep z butami”. Jednakże, pamiętaj, że nadmiernie natłuszczanie nazwy domeny słowami kluczowymi, zwłaszcza w krótkich nazwach, może negatywnie wpłynąć na pozycjonowanie – ważne jest, aby nazwa domeny brzmiała naturalnie i logicznie.

Długość nazwy domeny

Krótkie nazwy domen są łatwiejsze do zapamiętania i wpisania w pasek adresu przeglądarki, ale nie zawsze gwarantują wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania. Długie nazwy domen mogą zawierać więcej informacji na temat strony i wpłynąć na jej wiarygodność w oczach Google. Jednakże, nadmiernie długa nazwa domeny może wpłynąć na UX użytkowników i wpłynąć negatywnie na pozycjonowanie.

Rozszerzenie nazwy domeny

Ostatni element, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze nazwy domeny to jej rozszerzenie. Wiele stron internetowych kończy swoje nazwy na „.com”, co dla wielu klientów jest standardem. Jednakże, korzystanie z innych rozszerzeń, takich jak „.org” lub „.net” jest równie dobre i może wpłynąć pozytywnie na pozycjonowanie, szczególnie jeśli Twoja strona ma bardziej specyficzny cel lub jest związana z daną branżą.

Podsumowując, wybór nazwy domeny jest jednym z kluczowych elementów, które wpłyną na sukces Twojej strony internetowej. Ważne jest, aby nazwa była łatwa do zapamiętania, brzmiała naturalnie i miała związek z tematem Twojej strony. Pamiętaj również, aby nie nadmiernie natłuszczać słowami kluczowymi i wybrać odpowiedni rozszerzenie. Dzięki temu Twoja strona będzie bardziej widoczna w wynikach wyszukiwania.

W niniejszym poradniku omówiliśmy kluczowe kwestie związane z wyborem nazwy domeny. Na początku warto zwrócić uwagę na to, że nazwa jest bardzo ważna dla skutecznej promocji w internecie. Musi być łatwa do zapamiętania, związana z branżą oraz zwracać uwagę użytkowników.

Kolejnym istotnym aspektem jest wybór właściwej końcówki domeny. W zależności od rodzaju strony, możemy zdecydować się na końcówkę .com, .pl, .org itp.

Ważnym krokiem jest również sprawdzenie dostępności wybranej nazwy domeny. W tym celu warto skorzystać z narzędzi do sprawdzania domen, co pozwoli nam uniknąć ewentualnych problemów w przyszłości.

Nie można zapomnieć także o kwestii ochrony marki. W przypadku prowadzenia biznesu warto zarejestrować nazwę firmy jako znak towarowy, aby uniknąć ewentualnych kłopotów z plagiatami.

Podsumowując, wybór nazwy domeny jest kluczowym elementem każdej strony internetowej. Musimy odpowiednio zastanowić się nad jej doborem, aby zapewnić naszej stronie sukces w internecie.

FAQ – Wszystko co musisz wiedzieć o nazwie domeny

Jakie znaczenie ma nazwa domeny?

Nazwa domeny ma kluczowe znaczenie w kontekście budowania marki oraz w pozycjonowaniu stron internetowych. Dlatego warto wybrać tę, która będzie kojarzyć się z dobrze znanymi słowami, jest łatwa do zapamiętania oraz będzie kojarzyć się z witryną, którą reprezentuje.

Jak powinna wyglądać nazwa domeny?

Nazwa domeny powinna być odpowiednio krótka i łatwa do zapamiętania, aby internauci mogli ją szybko i łatwo wprowadzić w pasek adresu przeglądarki. Powinna również być jasna i zrozumiała, aby wyrażać istotę strony internetowej, którą reprezentuje.

Czy nazwa domeny może zawierać myślniki?

Tak, nazwa domeny może zawierać myślniki, ale warto pamiętać, że ich nadużywanie może wpłynąć negatywnie na pozycjonowanie strony w wynikach wyszukiwarek. Dlatego warto unikać nadmiernego stosowania myślników i wybrać jak najprostszy oraz łatwy do zapamiętania adres URL.

Czy nazwa domeny wpływa na pozycjonowanie?

Tak, nazwa domeny wpływa na pozycjonowanie stron internetowych. Odpowiednio dobrana nazwa domeny może pomóc w uzyskaniu lepszej pozycji w wynikach organicznych wyszukiwarek internetowych, ponieważ będzie skłaniać do kliknięć i wzbudzać zainteresowanie użytkowników.

Czy mają znaczenie rozszerzenia domeny?

Tak, rozszerzenie domeny może wpłynąć na identyfikację marki oraz uzyskanie lepszej pozycji w wynikach wyszukiwarek. Warto wybierać rozszerzenia domen, które są skorelowane z treścią strony internetowej oraz powszechnie kojarzą się z branżą, w której działa witryna, aby wzbudzić zaufanie i dostarczyć użytkownikom cennych informacji.

Jak długa powinna być nazwa domeny?

Nazwa domeny powinna być jak najkrótsza i jak najprostsza, dzięki czemu będzie łatwa do zapamiętania oraz wprowadzenia w pasek adresu przeglądarki. Zaleca się, aby nie przekraczała 15-20 znaków.

Czy należy uwzględnić słowa kluczowe w nazwie domeny?

Nie jest to konieczne, ale uwzględnienie słów kluczowych w nazwie domeny może pomóc w pozycjonowaniu witryny w wyszukiwarkach internetowych. Warto wybierać słowa kluczowe, które są dobrze znanymi pojęciami oraz mają związek z działalnością firmy, którą reprezentuje witryna.

Czy łatwiej jest zapamiętać krótkie czy długie nazwy domen?

Najlepiej, gdy nazwa domeny jest krótka i łatwa do zapamiętania, dzięki czemu użytkownicy łatwiej wprowadzą ją w pasek adresowy przeglądarki. Zbyt długa nazwa może powodować problemy z jej zapamiętaniem, co wpłynie negatywnie na ruch na stronie internetowej.

Czy warto wybierać domeny zagraniczne?

Wybór domeny zagranicznej może pomóc w budowaniu zasięgu rynkowego oraz uzyskaniu lepszych wyników w wyszukiwarkach internetowych. Jednocześnie warto pamiętać, że domeny zagraniczne mogą wpłynąć negatywnie na pozycjonowanie w lokalnych wynikach wyszukiwania.

Czy można zmienić nazwę domeny w trakcie istnienia strony internetowej?

Tak, można zmienić nazwę domeny w trakcie istnienia strony internetowej, ale należy pamiętać o takich kwestiach jak pozycjonowanie w wynikach wyszukiwarek i zmiana adresów URL. Przed dokonaniem zmiany warto przeprowadzić dokładną analizę oraz skonsultować się z ekspertami ds. pozycjonowania.

Dodaj komentarz